Güncel Haberler

Son dakika | MİT de devrede! Suriye’de ve Kayseri’deki olaylarla ilgili açıklama geldi: Gerekli işlemler yapılıyor

Kayseri'de bir Suriyelinin 5 yaşındaki akrabasını taciz etmesiyle başlayan ve ardından Suriye'de Türk bayrağının yakılmasıyla başlayan olayların yankıları devam ediyor. Güvenlik kaynaklarından konuyla ilgili bir açıklama geldi.

“GEREKLİ MÜDAHALE VE PROSEDÜRLER UYGULANMIŞTIR”

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre şunlar kaydedildi:

“Kayseri'de Suriyeli bir çocuğun Suriyeli çocuğa tacizde bulunduğu iddiasıyla başlayan olaylar, daha sonra Suriye'nin kuzeyine yayıldı. Türkiye'de provokatörlerin Suriyelilere yönelik düzenlediği eylemlere tepki olarak Suriye'nin kuzeyinde Türk güçlerinin kontrolündeki bölgelerde huzursuzluklar yaşandı.

Hatay, Gaziantep, Kayseri, Konya, Bursa ve İstanbul Sultanbeyli'de gece boyunca Suriyelilere ve Suriyelilere ait işyerlerine yönelik protesto gösterileri izlenirken, Suriye tarafında da Türklere yönelik eylemler yapıldı.

“MİT, İÇİŞLERİ BAKANLIĞI VE GÜVENLİK GÜÇLERİ KOORDİNASYONDA”

Milli İstihbarat Teşkilatı, İçişleri Bakanlığı ve emniyet güçleri, hem Türkiye'de hem de Suriye'nin kuzeyinde meydana gelen olaylarda koordinasyonu sağlayarak gerekli müdahaleleri gerçekleştirdi.

Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı provokatif eylemler gerçekleştiren ve Türkiye'nin izlediği dış politikaya karşı düzeni ihlal etmek isteyenler ve bu eylemlere katılanlar yakalanarak haklarında gerekli işlemler başlatıldı. Protestolara ve tırmanan olaylara karışan herkesin kimliği belirlenerek gerekli aksiyonlar alınıyor.

“Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı yapılan bu eylemlere hiçbir şekilde izin verilmeyecektir.”

MSB: 13 TERÖRİST ETKİLEŞTİRİLDİ

Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre; Kuzey Irak ve Suriye'de toplam 13 terörist etkisiz hale getirildi. Bakanlığın açıklamasında, “Irak'ın kuzeyindeki Pençe ve Pençe-Kilit Harekatı bölgelerinde tespit edilen 10 PKK'lı terörist ile Suriye'nin kuzeyi ve Zeytin Dalı bölgelerinde tespit edilen 3 PKK/YPG'li terörist Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından etkisiz hale getirilmiştir.”

Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İzmir'de 11 kişinin yaralandığı yürüyen merdiven kazasının görüntüleri ortaya çıktı! İzmir'de 11 kişinin yaralandığı yürüyen merdiven kazasının görüntüleri ortaya çıktı!
Sağlık Bakanlığı'na teslimat!  Yeni görev süresinin hedefi açıklandıSağlık Bakanlığı'na teslimat! Yeni görev süresinin hedefi açıklandı
Suriye'de Türk bayrağına saldırı: Türkiye'den uyarı Suriye'de Türk bayrağına saldırı: Suriyeli komutanlar “provokasyon” konusunda uyardı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking