Güncel Haberler

ABD’li Senatör Sanders: Çocukları kasten aç bırakan bir hükümete neden 10 milyar dolar verelim?

ABD'de bağımsız Senatör Bernie Sanders, ülkesinin İsrail'e verdiği desteği eleştirerek, “Çocukları kasten aç bırakan bir hükümete neden 10 milyar dolar verelim?” dedi. dedi.

REKLAM

Bağımsız Senatör Sanders, sosyal medya hesaplarından yayınladığı “Medya Krizi” başlıklı podcast'te Amerikalı gazeteci John Nichols ile birlikte Amerikan medyasının Gazze'ye ilişkin haberlerini değerlendirdi.

Netanyahu hükümetinin (İsrail Başbakanı Benjamin) Gazze'de binlerce çocuğu bilinçli olarak aç bıraktığını söyleyen Sanders, ABD ana akım medyasının Gazze'de yaşanan olaylara ve ABD hükümetinin İsrail'e verdiği desteğe yeterince tepki vermediğini vurguladı.

İsrail'in yardım konvoylarının geçişine izin vermemesi nedeniyle Gazze'de binlerce çocuğun aç kaldığını öne süren Sanders, bu durumu “vicdansız” ve “oldukça üzücü” olarak nitelendirdi.

Sanders, ABD medyasının bu duruma “tepki vermemesini” eleştirerek, “(Medyada) bir öfke görebiliyor musunuz? (Gazze'deki olaylar) bir dereceye kadar öyle ya da böyle tartışılıyor.'Diğer, ama gerçek şu ki ABD İsrail ordusuna yatırım yapıyor.'

Medyanın ABD hükümetinin İsrail'e verdiği desteğe yeterince dikkat çekmediğini yineleyen Sanders, şöyle konuştu: “Bu konunun (ABD'nin İsrail'e verdiği destek) hiç tartışılmadığını söylemiyorum ama temel soru şu: neden tartışalım ki? Çocukları kasten aç bırakan bir hükümete 10 milyar dolar mı vereceğiz?” dedi.

Amerikan medyasında “öfke seçicidir”

Sanders, Amerikalı gazeteci Nichols'un şu sözlerini aktardı: “Medyamızın çoğu bir öfke makinesidir.” “Evet, kesinlikle” yorumunu yaptı. “Fakat öfke oldukça seçicidir” diye onayladı. Ekledi.

Öte yandan Sanders, ABD medyasının vatandaşların karşılaştığı ciddi sorunları yeterince ele almadığını söyledi.

AA News'in haberine göre Sanders, ABD'deki sağlık sistemi ve gelir eşitsizliğini mevcut sorunlara örnek olarak gösterdi ve vatandaşların siyasi süreçlere ilgisizliğini “ulusal medyanın gerçeği yansıtma konusundaki yetersizliği veya isteksizliği” ile ilişkilendirdi. toplumun”. .

Öte yandan Sanders, ABD'nin neredeyse tüm büyük ülkeler arasında en yüksek çocuk yoksulluğu oranına sahip ülke olduğuna dikkat çekerek, ABD medyasının iklim değişikliği konusuna yeterince ilgi göstermediğini söyledi.

Sanders, 15 Nisan'da resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamasında Gazze'deki olayları “korkunç” olarak nitelendirerek ABD'nin Netanyahu hükümetine yaptığı yardımı durdurması çağrısını yineledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking