Güncel Haberler

Akşener’in Beştepe ziyaretine bir yorum da Kılıçdaroğlu’ndan geldi: ‘Erdoğan’ın talebi üzerine görüştüyse güce teslim olmuştur’

Eski CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İYİ Parti eski Genel Başkanı Meral Akşener arasındaki görüşmeye ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Akşener'e yönelik suçlamalara her geçen gün yenileri eklenirken Kılıçdaroğlu, toplantıya ilişkin çok konuşulan bir değerlendirme de yaptı.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan ile Akşener arasındaki görüşmeye ilişkin Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'e şu açıklamalarda bulundu:

“Sayın Akşener bu toplantıyı Erdoğan'ın isteği üzerine düzenlediyse bu, Erdoğan'ın iktidarına teslim olmak demektir. Eğer kendi talebi yani Sayın Akşener, “Ben toplantıyı talep ettim, Sayın Erdoğan da bu isteği kabul etti” diyorsa Sayın Akşener bunun gerekçelerini kamuoyuna açıklamalıdır.

Akşener Erdoğan'la görüşme talebinde bulunsaydı bunu açıklamak zorunda kalacaktı. Çünkü İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu'nun da ihraç edildiği görülüyor.

“PARTİ AHLAKINA UYGUN DEĞİLDİR, ETİK DEĞİLDİR”

Böyle bir toplantının yapılması en azından parti ahlakına aykırıdır ve parti ahlakına aykırıdır. “Parti ahlakına uygun değil çünkü uzun yıllardır bir partinin başkanı olan birinin kendi partisini atlayıp Erdoğan'la buluşması etik değil.”

BÜYÜKELÇİLİK VE CUMHURBAŞKAN YARDIMCISI İÇİN TALEP

Kılıçdaroğlu, Akşener'in o aşamada yapması gerekenleri şöyle yanıtladı: “Partine bilgi vermesi gerekirdi. Yani bu görüşmeden önce, eğer görüşme kendi isteği olsaydı, “Erdoğan'la şu nedenlerle görüşeceğim” demesi gerekirdi. Ya da Erdoğan'ın isteği üzerine “Evet, Erdoğan'la görüşeceğim.” Erdoğan'ın böyle bir talebi var. Parti olarak söylememi istediğiniz bir şey var mı?” En azından partisine sorması gerekirdi. Burada konuşması, kamuoyunu aydınlatması gereken Sayın Akşener'dir. Neden aydınlatmıyor bilmiyorum. Medya, oğlu için büyükelçi, kendisi için de başkan yardımcısı istediğini söylüyor. Tabii ki ona pek bir şey söylemiyorum. “Burada önemli olan, toplantıyı kimin talep ettiğidir.”

“MASADAN NEDEN AYRILDIĞINI BİLMİYORUM”

Bu toplantının siyasetin yumuşatılmasıyla ilgili olup olmadığı yönündeki soruya ise şöyle konuştu: “Siyasetin yumuşaması ya da normalleşmesi için Meral Hanım'ın bir aktör olarak parti lideri konumunu koruması gerekiyor.” Bu konumda olması gerekir. Sayın Akşener o durumda değil. Akşener'in neden böyle bir toplantı yaptığını tam olarak bilmiyorum. Akşener'in 6 kişilik masadan neden ayrıldığını, neden masaya döndüğünü bilmiyorum. “Bir gün ona sormak isterim.”

Bu içerik Taner Şahin tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Sosyal medyada korku dolu anlar!  'Cesareti olmayan izlemesin' dedi, canlı yayın açıp eniştesini üzdü: 30 dakika boyunca aynı şarkı çalındıSosyal medyada korku dolu anlar! 'Cesareti olmayan izlemesin' dedi, canlı yayın açıp eniştesini üzdü: 30 dakika boyunca aynı şarkı çalındı
Arkasına bile bakmadı!  korkunç anlarArkasına bile bakmadı! korkunç anlar
Mezuniyet töreninde felaket!  Dev ekran sahnedekilerin üzerine böyle düştüMezuniyet töreninde felaket! Dev ekran sahnedekilerin üzerine böyle düştü

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş