Güncel Haberler

Sol Kaburga Altında Ağrı Neden Olur? Sol Kaburga Ağrısı Nasıl Geçer?

Ağrı bazen insanlar için çok acı verici olabilir. Ağrılı olmasının yanı sıra sol kaburga altındaki ağrı da endişe verici bir durum olabilir. Göğüs ağrısına benzeyen sol subkostal ağrıyı yaşamak zorunda kalan kişiler ciddi şekilde korkabilirler.

Sol kaburganın altındaki ağrıya ne sebep olur?

Sol kaburga altında hissedilen ağrı sıklıkla kalın bağırsaktaki gazın sıkışmasına bağlı olarak ortaya çıkabilir. Sol kaburganın altındaki ağrı bazen akciğer, dalak, mide veya böbrek hastalıklarının belirtisi olabilir. Sol kaburgada çok fazla ağrı olabilir. Bunun nedenleri çeşitlidir. Bazen sol kaburga altındaki organlardaki rahatsızlıklarla da ilişkilendirilen sol kaburga altındaki ağrı, gazdan kaynaklanan ağrıdan kaynaklanabileceği gibi o bölgeye alınan bir darbeyle de ilgili olabilir.

Sol kaburganın altındaki ağrı bazen o kadar şiddetli olabilir ki sırtı da etkileyebilir. Hem sırtta hem de sol kaburga altında hissedilen ağrı ile birlikte sol kaburga altında hissedilen ağrı kişi için oldukça korkutucu olabilir. Özellikle kalp krizi geçirme riski taşıyan kişiler bu ağrıdan dolayı oldukça kaygılı hale gelebilmektedir. Hissedilen ağrı gerçekten dayanılmaz hale gelmişse vakit kaybetmeden doktora başvurmak önemlidir.

Sol kaburga ağrısı nasıl giderilir?

Pek çok kişinin yaşadığı sol kaburga ağrısı durumunda yapılacak ilk şey doktora başvurmaktır. Mevcut rahatsızlığa bağlı olarak doktorun belirleyeceği tedavi yöntemleri, teknik ve teşhisler tartışılacaktır. Özellikle kaburgaların kırılması veya çatlaması durumunda kompresyon bandajları kullanılarak tedavi yapılır.

Sol kaburga ağrısını hissettiğiniz bölgede kitle varsa ameliyat olmanız gerekebilir. Mevcut kitlenin küçültülmesi için radyoterapi, kemoterapi gibi oldukça zorlu bir süreçten geçme ihtimali de bulunmaktadır.

Sol kaburganın altındaki ağrıya ne sebep olur?  Sol kaburga ağrısı nasıl giderilirSol kaburga ağrısına ne iyi gelir?

Sol kaburga ağrısı için evde uygulanabilecek bazı temel yöntemler vardır. Bu yöntemler sayesinde sol kaburgadaki ağrının giderilmesi mümkündür. Ancak her zaman akılda tutulması gereken nokta, sol kaburga ağrısının ciddi bir sorun olduğu ve öncelikle doktora başvurmanız gerektiğidir. Bunun dışında sol kaburga ağrısını gidermek için uygulanabilecek başlıca yöntemlerden bazıları şunlardır:

– 2 yemek kaşığı karabiberi macun kıvamına gelinceye kadar karıştırdıktan sonra ağrı duyulan kısma sürmek ağrılara iyi gelir. Bu uygulamadan 2 saat sonra yıkanarak işlem tamamlanır.

– Yarım kilo balı 3 yemek kaşığı soğanla karıştırdıktan sonra bu karışımı ağrıyan kısma günde iki kez sürmek iyi gelebilir.

– Yeterli miktarda kuruyemişin kesintisiz olarak düzenli olarak tüketilmesi, sol kaburga ağrısının giderilmesinde etkili olabilir.

Sol kaburganın altında hangi organ bulunur?

Sol kaburga altında hissedilen ağrı çoğu zaman kişiyi çok korkutur. Bu ağrının nedeninin kaburgaların altında yer alan organlardan kaynaklandığı düşünülmektedir. Sol kaburga altında yer alan organdaki rahatsızlıktan dolayı sol kaburga altında ağrı oluşabilir.

Sol kaburganın altında yer alan organlar şunlardır: Mide, dalak ve kalın bağırsak gibi organlar. Safra kesesine bağlı sağlık sorunlarından kaynaklanan ağrılar da kaburga altlarında ağrıya neden olabilir. Böyle bir ağrı hissediyorsanız uzman bir doktora başvurmanız sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş