Güncel Haberler

Silah seslerini duyan Kuzey Kore askerleri arkalarına bakmadan kaçtı! “Bilinmeyen görev” detayı: Bu kez balonlar değil…

Güney Kore ile Kuzey Kore arasında son günlerde yoğunlaşan gerilim bu kez sınır hattına kadar uzandı. Güney Kore Genelkurmay Başkanlığı'ndan (JCS) yapılan açıklamada, Pazar günü yerel saatle 12.30 sıralarında yaklaşık 20 Kuzey Kore askerinin Askerden Arındırılmış Bölge (DMZ) içerisinde yer alan Askeri Sınır Çizgisini (MDL) geçtiği bildirildi.

KUZEY KORELİ ASKERLER YAKINDA GERİ DÖNDÜ

Gelişmenin ardından Güney Koreli askerlerin uyarı ateşi açtığı, kısa süre sonra da Kuzey Koreli askerlerin ülke sınırları içerisine geri çekildiği iddia edildi.

“BUNUN BİR HATA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ”

JCS sözcüsü Albay Lee Sung-jun, konuyla ilgili yaptığı açıklamada DMZ'nin çimen ve çalılarla kaplı olduğundan sınır tabelasını görmenin zor olabileceğini söyledi. Olaydan önce Kuzey Kore askerlerinin DMZ içerisinde bilinmeyen bir görev üzerinde çalıştıklarını kaydeden Lee, Kuzey Kore askerlerinin yanlışlıkla sınırı geçtiklerine inanıldığını söyledi.

2

ÇÖP BALONUNUN VOLTAJI ARTIRILDI

Kuzey Kore'nin Güney Kore'nin sınır bölgelerine çöp taşıyan binden fazla balon göndermesi bölgede gerilimi artırmış, Seul yönetimi ise Pyongyang'a misilleme olarak 2018 yılında Güney Kore Kuzey ile imzalanan askeri gerilimi azaltmaya yönelik anlaşmayı tamamen askıya almıştı.

1

Sonunda Güney Kore'nin sınır bölgesine Kuzey Kore karşıtı propaganda yayınlayan dev hoparlörleri yeniden yerleştirdiği kamuoyuna açıklandı.

(İHA)Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Restorasyon çalışmaları sırasında 3 gizemli mezar daha bulundu!Restorasyon çalışmaları sırasında 3 gizemli mezar daha bulundu!
SGK ödeme yapmadı, mahkemeye gittiler!  Dava açtığında ilaca ödediği parayı geri aldı.SGK ödeme yapmadı, mahkemeye gittiler! Dava açtığında ilaca ödediği parayı geri aldı.
Engelli kızını dövüp boğmaya çalıştı ama oğlu müdahale edince...Engelli kızını dövüp boğmaya çalıştı ama oğlu müdahale edince…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking